Kitchen 64 - Summer Sponsor


CVSA Schedule & Scores

LONGDALE CLOSED - THURSDAY, OCTOBER 29

Due to wet field conditions, all Coed Division games scheduled for Thursday, October 29 are postponed. They will be rescheduled.


Home Team Listed First

- indicates games where scheduling revisions have been made within seven days of kickoff
Something not right?  Click here to email any scores or corrections.

 
 

Season Division Location From To Team

Wednesday, October 28, 2020
  • 7:00 PM Absolutely Masters 3 vs. Screaming Eagles Masters 8 doubleheader game 1 for Absolutely Masters
  • 8:30 PM Absolutely Masters 3 vs. Spiders 7 doubleheader game 2
  • 7:00 PM Atlas 2 vs. Spiders 5 doubleheader game 1 for Spiders
Bye
  • Rat Masters

Thursday, October 29, 2020
  • 7:45 PM The Murtaughs vs. Rage FC Coed Div Playoffs - 1 vs. 4 postponed, rain
  • 9:15 PM True Blues vs. The Murtaughs Coed Div Playoffs - 3 vs. 1 postponed, rain
  • 6:15 PM Future FC vs. Big Night Out FC Coed Div Playoffs - Consolation Bracket 6 vs. 7 postponed, rain
  • 7:45 PM Graygoat FC vs. True Blues Coed Div Playoffs - 2 vs. 3 postponed, rain
  • 9:15 PM Rage FC vs. Graygoat FC Coed Div Playoffs - 4 vs. 2 postponed, rain
Bye
  • Ponies


Sunday, November 1, 2020

*** Daylight Savings Time Ends - Set Clocks Back 1 Hour ***

  • 9:00 AM Resistance vs. Quaranteam doubleheader game 1
  • 10:30 AM Resistance vs. Chesterfield Wild FC doubleheader game 2
  • 12:15 PM Absolute United vs. District 5 FC doubleheader game 1 for Absolute United
  • 2:00 PM Richmond Renegades vs. FC Mexico RVA doubleheader game 1 for Richmond Renegades
  • 3:30 PM RIFH FC vs. Richmond Renegades doubleheader game 2
  • 9:00 AM VA FC vs. Bread Boys of Ivory Stripes doubleheader game 1
  • 10:30 AM Bread Boys of Ivory Stripes vs. Quaranteam doubleheader game 2
  • 12:15 PM UNOS vs. LOKO Mix FC doubleheader game 1 for UNOS
  • 2:00 PM Hofgarden vs. Mamma Zu doubleheader game 1 for Mamma Zu
  • 3:30 PM Mamma Zu vs. Prestige Estes Worldwide FC doubleheader game 2
  • 9:00 AM Young Boys of Ivory Stripes vs. BVB
  • 10:45 AM Pyramid JV vs. Titans
  • 12:30 PM Fan Rats vs. Blaze FC doubleheader game 1 for Blaze FC
  • 2:15 PM UNOS vs. Absolute United doubleheader game 2
  • 9:00 AM HC Pickup FC vs. Chesterfield Wild FC doubleheader game 1
  • 10:30 AM VA FC vs. HC Pickup FC doubleheader game 2
  • 12:15 PM Havoc FC vs. Legend of Ivory Stripes FC doubleheader game 1 for Havoc FC
  • 2:00 PM RIFH FC vs. Prestige Estes Worldwide FC doubleheader game 1
  • 3:30 PM Blaze FC vs. Havoc FC doubleheader game 2
  • 9:00 AM Richmond FC vs. Defenestrators doubleheader game 1
  • 10:45 AM Richmond City FC Clasico vs. Defenestrators doubleheader game 2
  • 12:30 PM Bollweevils FC vs. Richmond City FC
  • 9:00 AM Richmond City FC Clasico vs. Tots United doubleheader game 1
  • 10:45 AM Tots United vs. Richmond FC doubleheader game 2
  • 12:30 PM Richmond Celtic FC vs. Renegades
  • 9:00 AM Absolute B.C. vs. Glanville United doubleheader game 1 for Absolute B.C.
  • 10:45 AM Screaming Eagles vs. Absolute B.C. doubleheader game 2
  • 12:30 PM Sure Strike FC vs. NCF Villalobos FC
  • 2:15 PM Sporting 804 vs. PMW FC
  • 4:00 PM Quilmes RFC vs. High Steaks FC
  • 9:00 AM Short Pump FC vs. Screaming Eagles doubleheader game 1 for Screaming Eagles
  • 10:45 AM LFC RVA vs. Screaming Eagles Classic
  • 12:30 PM Pete's Mom FC vs. Screaming Eagles RVA
  • 2:15 PM West Creek FC vs. Screaming Eagles Athletic BP
  • 4:00 PM Knights vs. Real Social Dads
Bye
  • Grassfairies United, Glanville Evil Poptarts, Gooners Guild


Wednesday, November 4, 2020
  • 7:00 PM Spiders vs. Screaming Eagles Masters
  • 7:00 PM Rat Masters vs. Absolutely Masters
Bye
  • Atlas

Thursday, November 5, 2020
  • 7:45 PM True Blues vs. Rage FC Coed Div Playoffs - 3 vs. 4
  • 9:15 PM Big Night Out FC vs. Ponies Coed Div Playoffs - Consolation Bracket 7 vs. 5
  • 6:15 PM Ponies vs. Future FC Coed Div Playoffs - Consolation Bracket 5 vs. 6
  • 7:45 PM The Murtaughs vs. Graygoat FC Coed Div Playoffs - 1 vs. 2

Sunday, November 8, 2020
  • 9:00 AM High Steaks FC vs. Richmond City FC Clasico
  • 10:45 AM Screaming Eagles Athletic BP vs. Absolute United
  • 12:30 PM Screaming Eagles vs. Sporting 804
  • 2:15 PM Blaze FC vs. Screaming Eagles Classic
  • 9:00 AM Tots United vs. Pyramid JV
  • 10:45 AM District 5 FC vs. NCF Villalobos FC
  • 12:30 PM Absolute B.C. vs. Short Pump FC
  • 2:15 PM Fan Rats vs. Knights
  • 9:00 AM Defenestrators vs. Quilmes RFC
  • 10:45 AM LOKO Mix FC vs. Sure Strike FC
  • 12:30 PM Hofgarden vs. Richmond Renegades
  • 2:15 PM Havoc FC vs. LFC RVA
  • 9:00 AM Pete's Mom FC vs. RIFH FC doubleheader game 1
  • 10:45 AM Glanville Evil Poptarts vs. UNOS
  • 12:30 PM RIFH FC vs. Mamma Zu doubleheader game 2
  • 2:15 PM BVB vs. Titans
  • 9:00 AM Richmond FC vs. Young Boys of Ivory Stripes
  • 10:45 AM Gooners Guild vs. Legend of Ivory Stripes FC
  • 9:00 AM Bread Boys of Ivory Stripes vs. HC Pickup FC
  • 10:45 AM VA FC vs. Resistance
  • 9:00 AM Screaming Eagles RVA vs. FC Mexico RVA doubleheader game 1 for FC Mexico RVA
  • 10:45 AM Renegades vs. Richmond City FC
  • 12:30 PM FC Mexico RVA vs. Pete's Mom FC doubleheader game 2
  • 2:15 PM PMW FC vs. Glanville United
  • 9:00 AM Grassfairies United vs. Mamma Zu doubleheader game 1 for Mamma Zu
  • 10:45 AM Bollweevils FC vs. Richmond Celtic FC
  • 12:30 PM Chesterfield Wild FC vs. Quaranteam
Bye
  • Prestige Estes Worldwide FC, West Creek FC, Real Social Dads


Thursday, November 12, 2020
  • 7:45 PM The Murtaughs vs. Rage FC Coed Div Playoffs - 1 vs. 4
  • 9:15 PM True Blues vs. The Murtaughs Coed Div Playoffs - 3 vs. 1
  • 6:15 PM Future FC vs. Big Night Out FC Coed Div Playoffs - Consolation Bracket 6 vs. 7
  • 7:45 PM Graygoat FC vs. True Blues Coed Div Playoffs - 2 vs. 3
  • 9:15 PM Rage FC vs. Graygoat FC Coed Div Playoffs - 4 vs. 2
Bye
  • Ponies


Sunday, November 15, 2020
  • 9:00 AM Defenestrators vs. Young Boys of Ivory Stripes doubleheader game 1 for Young Boys of Ivory Stripes
  • 12:30 PM HC Pickup FC vs. Resistance
  • 9:00 AM High Steaks FC vs. Pyramid JV doubleheader game 1 for Pyramid JV
  • 10:45 AM Young Boys of Ivory Stripes vs. Pyramid JV doubleheader game 2
  • 12:30 PM Chesterfield Wild FC vs. Bread Boys of Ivory Stripes

Wednesday, November 25, 2020

No Games November 25th - November 29th, Thanksgiving Holiday




Kickers CVSA Offer

Central Virginia Soccer Association
Post Office Box 18176
Richmond, Virginia 23226
webmaster@cvsasoccer.net